15.11.2024 və 20.11.2024-cü il tarixləri bir sıra vergi və sığorta haqlarının ödənilməsinin son günüdür!
150-dək obyektdə qanun pozuntularına yol verildiyi müəyyən edilib
Media nümayəndələri üçün “Yaşıl iqlim maliyyəsi və karbon qiymətqoyma siyasəti” mövzusunda seminar keçirilib
Noyabrın 6-da İqtisadiyyat Nazirliyi, Nazirlik yanında Dövlət Vergi Xidməti (DVX) və Medianın İnkişafı Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə media nümayəndələri üçün seminar təşkil olunub.
Dövlət Vergi Xidməti nəzarət tədbirlərini davam etdirir
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti pərakəndə ticarət və iaşə obyektlərində nağdsız ödənişlərin POS-terminal deyil, kartdan-karta köçürülməklə həyata keçirilməsi hallarının qarşısının alınması məqsədilə nəzarət tədbirlərini davam etdirir.
Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası İctimai Birliyi ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkarların vergi qanunvericiliyinin tətbiqi ilə bağlı qarşılaşdıqları çətinliklərin və təkliflərinin öyrənilməsi istiqamətində qarşılıqlı əməkdaşlığı və görüşləri davam etdirir.
DVX nümayəndələri beynəlxalq konfransda iştirak edib
Qətərin paytaxtı Doha şəhərində Qətər Maliyyə Mərkəzinin (QFC) dəstəyi ilə “İnnovativ Reyestrlər - Gələcəyin Biznes Təminatçıları” mövzusunda Korporativ Qeydiyyatçılar Forumunun (CRF) İllik Konfransı keçirilib.