170-dək obyektdə qanun pozuntularına yol verildiyi müəyyən edilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti pərakəndə ticarət və iaşə obyektlərində nağdsız ödənişlərin POS-terminal deyil, kartdan-karta köçürülməklə həyata keçirilməsi hallarının aradan qaldırılması məqsədilə nəzarət tədbirlərini davam etdirir.
Naxçıvan MR-də vergi daxilolmaları 34,3 faiz artıb
2024-cü ilin yanvar-oktyabr aylarında Naxçıvan MR İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin xətti ilə büdcəyə 180,4 milyon manat vergi daxil olub.
Naxçıvanda vergi ödəyicilərinə xidmət mərkəzlərində 37 mindən çox şəxs qəbul edilib
2024-cü ilin yanvar-oktyabr aylarında Naxçıvan MR İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Vergi ödəyicilərinə xidmət mərkəzləri tərəfindən ümumilikdə 37.568 şəxs qəbul edilib.
Qeyri-neft-qaz sektorundan vergi daxilolmaları 13,9 faiz artıb
2024-cü ilin yanvar-oktyabr ayları ərzində İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin xəttilə dövlət büdcəsinə 14 milyard 148,4 milyon manatdan çox vergi daxil olub, proqnoza 104,4 faiz əməl edilib.
Naxçıvanda özəl sektorda əmək müqavilələrinin sayı artır
Naxçıvan Muxtar Respublikasında həyata keçirilən təşviq əsaslı vergi inzibatçılığı əmək bazarında əhəmiyyətli dəyişikliklərə səbəb olub.